aktualna strona: Start arrow Kontakt
Przedszkolacy Drukuj

14 kwietnia odbyła się wizyta adaptacyjna dla Przedszkolaków z Nądni i Nowej Wsi. Gabinet odwiedziło w sumie 43 dzieciaków, które mogły wszystkiego dotknąć i o wszystko zapytać Dzieci były bardzo ciekawe i grzeczne. Odbyła się fluoryzacja i pokazy różnych rzeczy w gabinecie, o których rodzice dzieci pewnie już wiedzą. Każde dziecko otrzymało podarunek od firmy Gaba - producenta past Elmex.Badanie było bezpłatne.

 

 Przykładowy obraz


W dniu 25 listopada odwiedziła mój gabinet kolejna grupa przedszkolaków. Tym razem na fluoryzację połączoną z zapoznaniem się z gabinetem przyjechała grupa maluchów z przedszkola z Jastrzębska Starego z wychowawczyniami Panią Joanną Krysztofek-Koprak oraz Pauliną Sarbok. Grupa liczyła 23 osoby, wszystkie zęby zdrowe miało pięcioro dzieci. Na koniec wizyty każde dziecko dostało książkę z wierszami Jana Brzechwy do poczytania z rodzicami. Nagrody ufundowałem sam. Badanie było bezpłatne.

Przykładowy obraz

19 Października 2010 do Gabinetu Stomatologicznego przyjechały dzieci z grupy "KOGUCIKI" z Przedszkola nr 1 "Misia Uszatka" z Nowego Tomyśla.

Przeprowadziłem  bezpłatne badanie jamy ustnej oraz zapoznałem dzieci z gabinetem i pracą dentysty.

Między innymi zobaczyły jak wygląda implant, jak twardnieje wypełnienie światłoutwardzalne, jak zmienia się kolor mas wyciskowych podczas wiązania.

U każdego przedszkolaka przeprowadzono fluoryzację.

Na koniec dzieci otrzymały kubki z pastą i książeczki otrzymane na tą okazję od firmy Rada producenta past Elmex i Meridol.

Na zdjęciu uśmiechnięte i zadowolone dzieci z opiekunkami panią Beatą Owczarzak oraz Haliną Tatarską.

Przykładowy obraz

 

 

19 Października 2010 do Gabinetu Stomatologicznego przyjechały dzieci z Przedszkola nr "Misia Uszatka" z Nowego Tomyśla.

Przeprowadziłem badanie jamy ustnej oraz zapoznałem dzieci z gabinetem i pracą dentysty.

Na koniec dzieci otrzymały kubki z pastą i książeczki. 

Na zdjęciu uśmiechnięte i zadowolone dzieci z opiekunkami.

Przykładowy obraz

 

 

We wtorek 9 czerwca w Gimnazjum w Zbąszyniu na zaproszenie Pani Marleny Jankowiak odbyła się nietypowa lekcja biologii. Uczniowie podczas multimedialnego pokazu dowiedzieli się wszystkiego o zębach, współczesnej stomatologii. Podczas spotkania mogli przyswoić wiedzę niezbędna w utrzymaniu zdrowych zębów oraz zobaczyć i dotknąć narzędzi stomatologicznych, implantów, prac protetycznych i zobaczyć jak działa irygator wodny, jak używać nici dentystycznej.

Dziękuję za zaroszenie i liczę, że przekazana wiedza przyda się w życiu codziennym.

 

 

16 kwietnia po raz kolejny gabinet odwiedziły dzieci z prywatnego przedszkola z ulicy Poznańskiej w Zbąszyniu. Dzieci podczas wizyty miały skontrolowany stan uzębienia. Na 11 dzieci w grupie, 4 dziewczynki miały zęby zdrowe zęby- w nagrodę otrzymały szczoteczki. Każde dziecko mogło samodzielnie posterować fotelem dentystycznym i wyszczotkować zęby żelem z fluorem. Każde dziecko otrzymało małą pastę do zębów i upominek.

Oto dzielne dzieci z Paniami opiekunkami

 Przykładowy obraz

W dniu 3.04.2009 odwiedziły gabinet dzieci z klubu "Wiewiórka" ze szkoły podstawowej w Zbąszyniu. Podczas odwiedzin dzieci poznały wiele przydatnych informacji o higienie zębów. Każdy mógł zobaczyć jak wykonuje się wypełnienie, do czego służą poszczególne narzędzia, co to są implanty, zobaczyć protezy, a zwycięzca konkursu o zębach mógł sam wykonać tzw."plombę" w naturalnym zębie.  Myślę ,że kolejna już akcja w moim gabinecie pozwoli pozbyć się u dzieci strachu przed dentystą

Przykładowy obraz.

Oto dzielna grupa dzieci z klubu "Wiewiórka" z opiekunką Panią |Danutą Rząd.

 

 

 

 

Oto uśmiechnięte i zadowolone dzieci z wychowawczyniami

Przykładowy obraz

 

W dniu 15 stycznia odbyło się kolejne bezpłatne badanie dzieci. Tym razem gabinet odwiedziły dzieci z przedszkola w Nądni. Podczas wizyty w gabinecie dzieci dowiedziały się na czym polega leczenie zębów, od czego sie psują i jak o nie zadbać, by cieszyć się pięknym uśmiechem. Każde dziecko po przeglądzie  stomatologicznym, wyszczotkowało specjalnym lakierem fluorowym zęby i wspólnie zaśpiewały piosenkę o zębach.

Przykładowy obraz

 

Przykładowy obraz

Bezpłatne badanie stomatologiczne, połączone z fluoryzacją zębów,  dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zbąszyniu zakończone.

Na 102 maluchów, 25 miało wszystkie zdrowe zęby. Rodzicom dzieci i samym dzieciom gratulujemy pięknego uśmiechu.

Rekordzista na 20 zębów mlecznych,  miał 16 zębów z próchnicą.

 Warto zwrócić uwagę na wymianę szczoteczek do zębów. Szczoteczki powinno się zmieniać co 3 miesiące.

Rodzicom aby pomóc zatrzymaniu próchnicy, proponuję skandynawski typ jedzenia słodyczy. Raz w tygodniu pociechy mogą jeść słodycze nawet w dużych ilościach, a całą resztę tygodnia zakazujemy jedzenia  słodkich rzeczy. 

 Wybrany obraz

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »